Statistiky


Fotografie


Komentáře

Počet fotografií 58
Zobrazení fotografií uživatele 28 761
Průměrné hodnocení fotografií uživatele 8,4
Využitá disková kapacita 36,9 MB
Poslední vložená fotografie http://galerie.digiarena.e15.cz/data/517/thumbs/229_IMG_9470_CO11.jpg
Průměrné hodnocení ostatních 9,0
Počet komentářů uživatele 88
Poslední vložený komentář pocity,prozření,rozhodnutí.
Ahoj Bohouši, fajn navázání na předchozí kousek. ; )


A právě v té návaznosti tam vnímám pěknou symboliku o možnosti posunu svých hranic. I když by se mohlo zdát, že posun od (pevně strukturovaného) "JE TO TAKTO" k novému (vlastně ne o tolik odlišnému) "JE TO TAKTO #2" není až tak významný, ve skutečnosti je klíčová právě ta samotná -schopnost- změny a neustrnutí (kde se jinak omyly upevňují v bludy?). Protože ta není samozřejmá.


Zároveň je naznačeno, že daný posun není spojitý (nebo tak aspoň není uvědomován) a že není budován jako most z toho co bylo k něčemu novému (ke změně není použito stejného stavebního materiálu). Zdá se, že i když nakonec řeknu "bylo to takto a už je to jinak", samotný proces je mnohem nejasnější a je určen působením něčeho "volnějšího/otevřenějšího/nevědomého".


Má osobní zkušenost k tématu - málokdy jsem si mohl uvědomit, že bych změnil názor tak, že mi někdo řekl "hele, to je blbost, je to přece takhle...". Ale, když už ve mně nějaká změna byla v podstatě hotová, teprve pak jsem si mohl na základně nějakého vnějšího nebo vnitřního impulzu -uvědomit-, že je to vlastně jinak (a zdánlivě tak učinit skok zleva doprava).


V opačném případě jsem mohl buď začít bránit "svoji polovinu" nebo konstatovat "on to má takto? ale já to mám jinak", bez náznaku nějaké změny. Uzavřenost, od které se vše -jiné- odrazí, místo možnosti odstupu, vytvoření "mezery", kterou může proniknout něco -nového-!


Tato fotka se mi líbí víc, než ta předchozí. Protože ta mířila na "objekt" (zalíbení/krásu?) a jako "jednohubka" k určité neuspokojenosti ("pěkný, ale co dál..."). Tato se vydává opačným směrem a umožňuje se zastavit, zapojit představivost, vrhat vlastní projekce(?). A protože v tomto občas trochu ulítávám, mohu v těchto nabídnutých strukturách navíc vidět i tvary připomínající (vlevo) fragment tváře se zavřeným okem a náznak tváře hledící vlevo (další symbol tendence ustrnout v tom co už je, spíš než vyhlížet změnu?). Vpravo pak tvar, který mi připomněl sochu/chrliče (naznačující, že i zde nepoučen znovu ustrnu v něčem pevném - o kus dál a přesto stejně?).


Tak, díky za Tvůj příspěvek a budu se těšit na ty další. ; )

Profil uživatele