Statistiky


Fotografie


Komentáře

Počet fotografií 61
Zobrazení fotografií uživatele 31 601
Průměrné hodnocení fotografií uživatele -
Využitá disková kapacita 47,0 MB
Poslední vložená fotografie //galerie.digiarena.e15.cz/data/540/thumbs/3060057_ADJ.jpg
Průměrné hodnocení ostatních 4,1
Počet komentářů uživatele 97
Poslední vložený komentář Nadělení v trávě
Petře, když jsem se začetl do Vašeho dnešního (18:52) komentáře, kde popisujete jakousi domalovanou, dolepenou či dokreslenou fotku hodnou z Vaší strany tím pádem posměchu, nebylo mě hned jasné o co se jedná.


Pak mě to docvaklo:


https://digiarena.e15.cz/fotografie-tydne-o-zime-co-uletela-kominem_4


No mohu Vám říci, že ocenění kterého se mě tímto dostalo si velice Vážím. Dokonce víc než skutečnosti, že následně byla tahle fotografie otištěná v tehdejším papírovém měsíčníku FOTOGRAFIE (to ještě vycházely papírové časopisy věnující se speciálně fotografii a fotografování). Na vysvětlenou musím dopsat, že ten autor (a mnozí ho tu znají osobně) jen tak něco nepochválil a jeho kritika dokázala být velmi zžíravá. A jeho články měly úroveň dnes už těžko a málokdy vídanou. Byl ale také autorem dnes už památného článku, kde varoval proti přílišnému sebevědomí začátečníků, co přelétají z galerie na galerii (neumětelů, kteří nemají o fotografii žádnou představu ale o to větší sebevědomí) a jejich následné škodlivosti včetně těch různých mudrů, kteří se na ně nabalí a začnou si ukrajovat příliš velký krajíc a dělají víc problémů, než je zdrávo. Varoval a mluvil o možném postupném zničení či zdevastování galerii nástupem takových v množství, které už má tu moc, jež jim ve skutečnosti vůbec nenáleží a vede do nikam. Varoval před těmi, co si myslí, že galerie je jakési poradenské středisko, kde netřeba ani pracovitosti, ani talentu, jen natažené ruky. Čas ukázal jak velkou měl pravdu.


Ale zpátky k Vašemu komentáři: Ta fotografie je fotografií. Nic není dokresleno, domontováno, domalováno (ale ani dřívko tam není). Až pojedete do Šternberka a z náměstí budete stoupat po schodech, tak se otočte. Jistě, už je to tam dnes trošku jinak, ta čáru už tam také asi není. Ale i tak Vám to místo tu fotografii snad připomene.


Dobré světlo přeji :-)

Profil uživatele